Landsbygdsnätverket

Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss via e-post kansliet@landsbygdsnatverket.se eller ta direktkontakt med någon av kanslirepresentanterna nedan.

Ulrika Holmgren, Landsbygdsnätverkets kansli

Ulrika Holmgren

Tf. kanslichef

ulrika.holmgren@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 52 08

Ulrika leder Landsbygdsnätverkets arbete.

Ulrika Holmgren, Landsbygdsnätverkets kansli

Anna Hedberg

Samordnare

anna.hedberg@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 89 49

Anna samordnar analysgruppen Hållbara gröna näringar och Kompetensrådet för det gröna och naturbaserade näringslivet. Anna arbetar också med Hållbara blå näringar och Landsbygdsveckan.

Porträttbild Anna Kim-Andersson

Anna Kim-Andersson

Kommunikationssamordnare

anna.kim-andersson@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 52 72

Anna arbetar med kommunikation i MATtanken - ett projekt som syftar till utveckling av hållbara offentliga måltider, och med kommunikationsfrågor för Hållbara gröna näringar.

Porträttfoto Anna Kim-Andersson.

Anna Lundstedt

Samordnare MATtanken

anna.lundstedt@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 59 05

Anna arbetar med MATtanken – ett projekt som syftar till utveckling av hållbara offentliga måltider.

Porträttfoto Carl Dahlberg

Carl Dahlberg

Samordnare

carl.dahlberg@jordbruksverket.se
Tel: 076 808 2260

Carl är samordnare för nätverkets arbete med hållbara blå näringar.

Emma Svensson

Samordnare

emma.svensson@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 51 16

Emma är en av samordnarna för analysgruppen Hållbara gröna näringar, främst temaområden hållbart företagande med fokus på miljö- och klimat. Emma deltar också i internationella nätverksaktiviteter kopplade till miljö- och klimatåtgärder i den gemensamma jordbrukspolitiken.

Eva Sundberg

Projektledare MATtanken

eva.sundberg@jordbruksverket.se
Tel: 073-23 25 570

Eva är projektledare för MATtanken – ett projekt som syftar till utveckling av hållbara offentliga måltider.

Ingrid Whitelock

Kommunikationssamordnare

ingrid.whitelock@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 59 09 och 072-977 59 34

Ingrid är producent för podden Landet. Hon jobbar med kommunikationsfrågor för Hållbara gröna näringar, AKIS och Gröna kluster.

Porträttfoto Jason Bailey

Jason Bailey

Samordnare

jason.bailey@jordbruksverket.se
Tel:

Jason är samordnare för nätverkets arbete med hållbara blå näringar.

Veronica Andrén

Jennie Cederholm Björklund

Samordnare och innovationscoach

jennie.cederholmbjorklund@jordbruksverket.se
Tel: 070-584 55 99

Jennie samordnar nätverkets arbete inom AKIS (Kunskaps- och innovationssystem för lantbruk). Hon har ansvar för innovationssupporten till EIP-Agri och kontakt med andra EU-länder i innovationsfrågor. Jennie coachar i hur vi kan jobba på nya sätt med AKIS, dvs hur vi kan hitta sätt att utveckla kunskap, arbetssätt och resultatspridning.

Johanna Larsson

Johanna Larsson

Projektledare Gröna kluster

johanna.larsson@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 61 48

Johanna är projektledare för Gröna kluster - erfarenhetsutbyte, samverkan och utveckling.

Johanna Larsson

Julia Löf

Samordnare

julia.lof@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 60 84

Julia är en av samordnarna för analysgruppen Hållbara gröna näringar. Hon samordnar också Landsbygdsnätverkets arbete med ungas inkludering i landsbygdsutveckling. Julia deltar också i internationella nätverksaktiviteter kopplade till ungas inkludering och generationsskiften.

Marie Söderström

Marie Söderström

Administratör

marie.soderstrom@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 50 98

Marie hanterar fakturor och utbetalningar, ekonomiredovisning och inhämtning av uppgifter inför prövning av nya medlemmar i nätverket. Hon jobbar också med webbadministration.

Sara Uddemar

Sara Uddemar

Kommunikationssamordnare

sara.uddemar@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 63 07 och 070-949 60 71

Sara ansvarar för kommunikationsfrågor för Leader samt Hållbara blå näringar.

Porträttfoto Sofia Denzler.

Sofia Denzler

Kommunikationssamordnare

sofia.denzler@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 52 31

Sofia arbetar med kommunikation i MATtanken - ett projekt som syftar till utveckling av hållbara offentliga måltider. Hon arbetar framförallt inom Ett nytt recept för skolmåltider.

Suzanne Printzell

Suzanne Printzell

Administratör

suzanne.printzell@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 62 13

Suzanne ansvarar för konferens- och mötesadministration. Hon administrerar nätverkets medlemsregister samt kontaktuppgifter.

Tobias Henning

Tobias Henning

Kommunikationssamordnare

tobias.henning@jordbruksverket.se
Tel: 036-15 60 95

Tobias arbetar med kommunikationsfrågor i nätverkets arbete med Hållbara blå näringar, Landsbygdsveckan, i frågor som rör ungas inkludering samt i MATtanken - ett projekt som syftar till utveckling av hållbara offentliga måltider.

Ska du skicka fakturor, post eller besöka oss?


Fakturera Jordbruksverket

Fakturera oss elektroniskt via e‑faktura. PDF-fakturor räknas inte som elektronisk faktura.
Besök denna sida för instruktion Länk till annan webbplats.

Ange referensnummer 10014 (numret betyder Landsbygdsnätverket).
Betalningsvillkor är 30 dagar.
Vi accepterar inte expeditions-, fakturerings- eller liknande avgifter.

Postadress

Jordbruksverket
Ref: Landsbygdsnätverkets kansli
551 82 Jönköping

Godsleverans

Jordbruksverket
Ref: Landsbygdsnätverkets kansli
Oskarshallsgatan 1
553 29 Jönköping

Besöksadress

Skeppsbrogatan 2
553 29 Jönköping

Hitta till Jordbruksverkets huvudkontor från Jönköpings Resecentrum (Google Maps) Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.